Lidhje

Presidenti Obama nxit reformën e imigracionit


Obama Naturalization Ceremony
Presidenti Barak Obama po përpiqet t'u japë një shtytje të re përpjekjeve për reformën e sistemit të imigracionit.

Zoti Obama u bëri thirrje ligjvënësve ta paraqesin ligjin e reformës muajin tjetër, dhe tha se ka ardhur koha për ta riparuar një herë e mirë sistemin e imigracionit.

Presidenti i bëri komentet në ceremoninë e zhvilluar në Shtëpinë e Bardhë për natyralizimin e 28 shtetasve të rinj amerikanë, duke përfshirë 13 pjestarëve të shërbimit aktiv ushtarak.

Në muajin janar, një grup prej 8 senatorësh demokratë dhe republikanë shpallën planin për një një reformë gjithpërfshirëse të imigracionit. Por disa hollësi të këtij plani ende nuk janë përpunuar.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG