Lidhje

Nesër, balotazhi në Maqedoni


Nesër në Maqedoni mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve vendore në ato komuna ku nuk pati fitues në raundin e parë. Pjesëmarrësit në këtë proces presin zgjedhje të drejta dhe të ndershme. Shqiptatët garojnë në nëntë komuna në veri dhe perëdim të Maqedonisë. Mbi 2 mijë vëzhgues vendës do ta ndjekin balotazhin.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG