Lidhje

Teksas - Sulme me thika në kolegjin Lone Star


lonestar

Së paku 14 njerëz janë goditur me thika në një kampus të kolegjit Lone Star pranë Hjustonit, Teksas.

Së paku 14 njerëz janë goditur me thika në një kampus të kolegjit Lone Star pranë Hjustonit, Teksas.

Dy prej viktimave të plagosur rëndë dhe u dërguan me helikopter në spital.
Policia thotë se kanë arrestuar një të dyshuar, djalë 21 vjeçar, por nuk kanë dhënë informacion mbi personin ose llojin e armës që është përdorur, duke thënë se çështja po hetohet.

Tre vetë u qëlluan dhe u plagosën në kampus në kolegjin Lone Star në janar, vetëm disa javë pasi 20 fëmijë dhe gjashtë mësues u masakruan në një shkollë fillore në Konektikat, duke çuar në përtëritjen e debatit për kontrollin e armëve në Shtetet e Bashkuara.

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG