Lidhje

Pres. Obama darkë me korrespondentët


Presidenti amerikan Barack Obama krijoi shaka të lezetshme me veten dje në darkën vjetore të Shtëpisë së Bardhë me korrespondentët, një aktivitet që sjell së bashku politikanë, gazetarë dhe yjet e Hollivudit.

Zoti Obama tha me shaka se huazoi një taktikë të zonjës së parë për të rigjallëruar mandatin e tij të dytë.

"E di se kjo punë të lodh. E di se mandati i dytë kërkon energji të reja, të provosh gjëra të reja. Së bashku me grupin tim të punës biseduam dhe vendosëm të vidhnim një nga taktikat e Mishelës."

Para se të përfundonte fjalimin e tij, zoti Obama kujtoi viktimat e shpërthimeve në Maratonën e Bostonit dhe ata të shpërthimeve vdekjeprurëse të kohëve të fundit në Teksas.
XS
SM
MD
LG