Lidhje

Vëzhguesit evropian vlerësojnë zgjedhjet në Kosovë


Vëzhguesit e BE-së i vlerësojnë të rregullta zgjedhjet në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00
Vëzhguesit e Bashkimit Evropian thanë të hënën se procesi i zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të së dielës në Kosovë ishte i organizuar mirë dhe u zhvillua pa probleme të mëdha. Ata thanë se i tillë ishte procesi edhe në veriun e Kosovës të banuar me shumicë serbe, ndërsa tërhoqën vëmendjen se koha e shkurtër e përgatitjes së zgjedhjeve e kishte bërë procesin më sfidues. Mbi 30 mijë vëzhgues vendas e ndërkombëtarë ndoqën votimet e së dielës në Kosovë. Nga Prishtina njofton korrespondenti ynë, Leonat Shehu.
Vëzhguesit e BE-së i vlerësojnë të rregullta zgjedhjet në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG