Lidhje

Pilotja nga Kosova fiton garën “Air Classic Race”


Valdeta Mehanja

Pilotja 30 vjeçare nga Kosova, Valdeta Mehanja muajin e kaluar fitoi garën përvitshme ajrore “Air Classic Race”. Në këtë garë për gratë pilote, e cila ka filluar të organizohet që nga viti 1929, morën pjesë 50 ekipe nga Shtete e Bashkuara dhe Kanadaja. Valdete Mehanja, shtetase e Kosovës dhe bashkë-pilotja Nancy Snyder përfaqësuan kolegjin a aeronautikës, Embry-Riddle në Florida, ku Valdeta punon si instruktore. Në të ardhmen ajo dëshiron të kthehet në Kosovë për të trajnuar të rinjtë në fushën e aviacionit.

Pilotja nga Kosova fiton garën “Air Classic Race”
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:19 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG