Lidhje

Thellohen mospajtimet për institucionet në Kosovë


Në Kosovë, së shpejti mbushen tre muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare dhe ende nuk janë formuar institucionet e reja, për shkak të ndasive të thella politike. Partia Demokratike tha sot se nuk do te heq dorë nga e drejta për të drejtuar institucionet, duke i akuzuar Lidhjen Demokratike, Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismën për Kosovën se po e mbajnë peng shtetin, duke bllokuar ndërtimin e institucioneve, ndërsa këto tri forca politike thanë se është Partia Demokratike ajo që po ushtron akt politik të bllokimit.

Thellohen mospajtimet rreth institucioneve te reja ne Kosove
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

XS
SM
MD
LG