Lidhje

Gjendja e mjeteve të informimit në Maqedoni


Gazetarët dhe punonjësit e medias në Maqedoni ankohen për pozitën e vështirë që ua ka imponuar pushteti, siç thonë ata. Shoqatat e gazetarëve vlerësojnë se pushteti po shtyp fjalën e lirë dhe se po mbështet financiarisht, nga ana tjetër, median e afërt me të. Edhe komuniteti ndërkombëtar shpreh shqetësim lidhur me gjendjen e medias në Maqedoni.

Media ne Maqedoni
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

XS
SM
MD
LG