Lidhje

Koalicioni i majtë, fitues në jug


Koalicioni i majtë po udhëheq me rezultate të ndjeshme në disa nga bashkitë e medha në Jug të Shqipërisë. Në disa bashki ky koalicion tashmë është shpallur fitues , ndërkohë që koalicioni i djathtë ka fituar vetëm në Bashkinë e Përmetit. Ndërkohë Partia e të Drejtave të Njeriut është me rezultat më të dobët në dy bashkitë e banuara prej pakicës greke , atë të Finiqit dhe Dropullit ku ende vazhdon numerimi. Dy gra do të drejtojnë dy nga bashkite , atë të Libohovës dhe të Sarandës nderkohe qe pritet rezultati i Gjirokastres ku konkuron po ashtu nje grua per kete post .

Bashkite ne Jug
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

XS
SM
MD
LG