Lidhje

Emigrantët shqiptarë në Greqi


Imigrantët shqiptarë në Greqi
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:44 0:00

Emigrantët shqiptarë që punojnë dhe jetojnë në Greqi po i ndiejnë këto ditë më shumë se ansjëherë pëmasat e krizës greke. Shumë prej tyre punojnë por nuk paguhen ndërsa të tjerë po humbasin vendet e punës. Emigrantët e kanë të vështirë të kthehen në Shqipëri për shkak të integrimit të fëmijëve por edhe prej investimeve që kanë kryer në Greqi. Korespondenti ynë Raimond Kola bisedoi me disa prej shqiptarëve që punojnë në zonën e Janinës.

Imigrantët shqiptarë në Greqi
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:44 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG