Lidhje

Një kompani shqiptare në tregun amerikan


Xhevit Husenaj
Xhevit Husenaj

Xhevit Hysenaj është një biznesmen nga Shqipëria që merret me grumbullimin dhe përpunimin e bimëve mjeksore. Për kompainë e tij mbi 20 vjeçare, Shtetet e Bashkuara janë një nga tregjet kryesore të esporteve shqiptare. Zoti Hysenaj ndodhet në Uashington për një vizitë të organizuar nga USAID-i, Agjencia amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar dhe ishte i ftuar për një bisedë në studiot e Zërit të Amerkës.

Albkalustyan eskportuesi më i madh i sherebelës në Amerikë
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:36 0:00

XS
SM
MD
LG