Lidhje

Vetvendosje kundërshton marrëveshjet me Serbinë


Vazhdojnë kundërshtimet për marrëveshjen
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:56 0:00

Vazhdojnë kundërshtimet për marrëveshjen

Në Kosovë, kanë vazhduar kundërshtimet e lëvizjes Vetëvendosje ndaj marrëveshjeve të nënshkruara më 25 gusht në kuadër të bisedimeve të ndërmjetësuara nga Bashkimi Evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Reagimet më të ashpra i ka nxitur marrëveshja për asociacionin e komunave më shumicë serbe, debati rreth së cilës ka nxitur shqetësime për ngritjen e tensioneve politike në vend.

Vazhdojnë kundërshtimet për marrëveshjen
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:56 0:00

XS
SM
MD
LG