Lidhje

Bislimi: UEFA dhe liberalizimi, shanse për një rrugë të suksesshme


Intervistë me analistin Faton Bislimi
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:17 0:00

Një analist nga Kosova që sapo ka përfunduar një program për marrëdhëniet transatlantike në Shtetet e Bashkuara, vlerëson anëtarësimin e Kosovës në UEFA dhe propozimin për liberalizimin e vizave, si zhvillime shumë të rëndësishme për vendin. Faton Bislimi që sapo ka përfunduar një program me organizatën German Marshall Fund në Uashington, tërheq vëmendjen që qytetarët e Kosovës të mos e keqpërdorin liberalizimin e vizave, ndërsa përsa i takon ankesës së Serbisë për anëtarësim në UEFA, thotë se ajo tregon se Beogradi nuk po tregon vullnet për të zbatuar marrëveshjen me Prishtinën.

Intervistë me analistin Faton Bislimi
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:17 0:00

XS
SM
MD
LG