Lidhje

Flekenshtajn, Evropa pret miratimin e reformës


Në Tiranë, raportuesi i parlamentit europian për Shqipërinë, Knut Flekenshtajn, deklaroi se Europa po pret që parlamenti i Shqipërisë ta miratojë reformimin e sistemit të drejtësisë.

Pas takimeve me politikanë të qeverisë dhe opozitës, ai tha se tani është koha e të vërtetës; për të parë kush është pro reformës në drejtësi dhe kush është kundër saj.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG