Lidhje

Sfidat e Universiteteve në Vlorë dhe Gjirokastër


Universitetet në Jug të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:28 0:00

Universitetet në Jug të Shqipërisë po synojnë përmirësimin e cilësisë në mjedisin universitar shqiptar ku vitet e fundit është rritur konkurenca. Në Universitetet e Vlorës dhe të Gjirokastrës synohet që pedagogët dhe studentët të bëhen pjesë edhe më aktive e zhvillimit në rajone sidomos në kërkimin shkencor. Korrespondeti ynë Raimond Kola bisedoi me Rektorin e Universitetit të Vlorës Roland Zisi dhe me rektorin e Universitetit të Gjirokastrës Bektash Mema dhe përgatiti kronikën.

Universitetet në Jug të Shqipërisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:28 0:00

XS
SM
MD
LG