Lidhje

Kosova gjatë vitit 2016


Kosova gjatë vitit 2016

Viti 2016 në Kosovë u përshkua nga protestat dhe skenat e dhunës, rrjedhojë e një krize politike që zuri fill që në gusht të vitit 2015 me marrëveshjen për krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe dhe asaj për shënimin e kufirit me Malin e Zi. Përveç hyrjes në fuqi të Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit me Bashkimin Evropian, Kosova e mbylli edhe këtë vit duke mbetur e fundit në proceset integruese. Një pasqyrë të zhvillimeve gjatë këtij viti në Kosovë, e sjell korrespondenti ynë në Prishtinë, Besim Abazi.

Kosova gjatë vitit 2016
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:32 0:00

Shiko komentet (1)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG