Lidhje

Veprimtaria e Kryqit të Kuq në Shqipëri


Veprimtaria e Kryqit të Kuq
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:14 0:00

Në Shqipëri, Kryqi i Kuq u përpoq të ndihmonte sa më shumë familjet e përmbytura dhe në vështirësi. Gjatë vitit të kaluar kjo organizatë humanitare mbështeti të prekurit nga katastrofat natyrore si edhe familjet në varfëri të përhershme.

Kryqi i Kuq u dha profesione dhjetëra nënave të vetmuara dhe ktheu në shkolla fëmijë të varfër, duke i ndihmuar të shkëputen nga qerthulli i skamjes dhe mjerimit.

Veprimtaria e Kryqit të Kuq
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:14 0:00

XS
SM
MD
LG