Lidhje

Bujar Qamili dhe kënga shkodrane


Interviste me kengetarin Bujar Qamili
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:49 0:00

Interviste me kengetarin Bujar Qamili

Zëri i Amerikës kishte të ftuar në emisionin Ditari njBuja artist me zërin e të cilit janë rritur breza të tërë shqiptarë. Bujar Qamili e ka kënduar me dashuri këngën shkodrane për thuajse 40 vjet, në skena të mëdha dhe të vogla dhe Shqipëri dhe në gjithë botën. Zoti Qamili, i cili mban titullin "Mjeshtër i Madh", ndodhet në Shtetet e Bashkuara për disa koncerte për komunitetin shqiptar dhe ndodhet në studion tonë të Nju Jorkut.

Interviste me kengetarin Bujar Qamili
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:49 0:00

Shiko komentet (7)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG