Lidhje

Bujar Qamili dhe kënga shkodrane


Zëri i Amerikës kishte të ftuar në emisionin Ditari njBuja artist me zërin e të cilit janë rritur breza të tërë shqiptarë. Bujar Qamili e ka kënduar me dashuri këngën shkodrane për thuajse 40 vjet, në skena të mëdha dhe të vogla dhe Shqipëri dhe në gjithë botën. Zoti Qamili, i cili mban titullin "Mjeshtër i Madh", ndodhet në Shtetet e Bashkuara për disa koncerte për komunitetin shqiptar dhe ndodhet në studion tonë të Nju Jorkut.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG