Lidhje

Njerëz në Amerikë - Tanya Menendez, Matthew Burnett


makers

“Njerëz në Amerikë”, është një serial me rrëfime të qytetarëve amerikanë nga pjesë të ndryshme të globit.

Ata rrëfejnë në vetën e parë dhe mund t’ju befasojnë me mendimet, filozofitë për jetën dhe mënyrën se si e përjetojnë demokracinë, lirinë e shprehjes dhe jetën në komunitet.

Çdo episod i këtij seriali u kushtohet njerëzve herë të zakonshëm, herë personalitete publike, por që gjithmonë kanë diçka për të treguar.

Të ftuar në këtë episod janë Tanya Menendez dhe Matthew Burnett, nga The Maker’s Row, kompania që u mundëson sipërmarrësve të rinj të sjellin në jetë idetë e tyre, duke i lidhur ata me prodhuesit e duhur.

Që nga viti 2012, kur u themelua, kompania ka bashkuar mijëra sipërmarrës të rinj me prodhuesit më të mirë.

Njerëz në Amerikë - Tanya Menendez, Matthew Burnett
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

XS
SM
MD
LG