Lidhje

Anthony Fauci


“Njerëz në Amerikë”, është një serial me rrëfime të qytetarëve amerikanë nga pjesë të ndryshme të globit.

Ata rrëfejnë në vetën e parë dhe mund t’ju befasojnë me mendimet, filozofitë për jetën dhe mënyrën se si e përjetojnë demokracinë, lirinë e shprehjes dhe jetën në komunitet.

Çdo episod i këtij seriali u kushtohet njerëzve herë të zakonshëm, herë personalitete publike, por që gjithmonë kanë diçka për të treguar.

Në këtë episod do të flasim Anthony Fauci, i cili njihet ndryshe si “Doktori i Amerikës”. Për mbi 30 vjet si drejtor i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive, ai ka dhënë një kontribut kundër sëmundjeve më kërcënuese infektive, si HIV, Ebola, etj.

Anthony Fauci
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG