Lidhje

Ernestine Shpeherd


“Njerëz në Amerikë”, është një serial me rrëfime të qytetarëve amerikanë nga pjesë të ndryshme të globit.

Ata rrëfejnë në vetën e parë dhe mund t’ju befasojnë me mendimet, filozofitë për jetën dhe mënyrën se si e përjetojnë demokracinë, lirinë e shprehjes dhe jetën në komunitet.

Ernestine Shpeherd
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Çdo episod i këtij seriali u kushtohet njerëzve herë të zakonshëm, herë personalitete publike, por që gjithmonë kanë diçka për të treguar.

Në këtë episod do të flasim për Ernestine Shpeherd, e cila falë vullneti ka hyrë në librin e rekordeve Guiness.

Ajo e palestrën pa ndonjë dëshirë të madhe, por sot, në moshën 74 vjeçare, është gruaja më e moshuar që merret me badibillding.

XS
SM
MD
LG