Lidhje

Mendje të Jashtëzakonshme


Mendje të Jashtëzakonshme
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

“Njerëz në Amerikë”, është një serial me rrëfime të qytetarëve amerikanë nga pjesë të ndryshme të globit.

Ata rrëfejnë në vetën e parë dhe mund t’ju befasojnë me mendimet, filozofitë për jetën dhe mënyrën se si e përjetojnë demokracinë, lirinë e shprehjes dhe jetën në komunitet.

Çdo episod i këtij seriali u kushtohet njerëzve herë të zakonshëm, herë personalitete publike, por që gjithmonë kanë diçka për të treguar.

Në këtë episod flasim për Mendje të Jashtëzakonshme, një organizatë që ofron kurse animimi dhe grafik dizajni për të rinj me autizëm. Shpesh ata kanë talent dhe aftësi të ndryshme, por nuk gjejnë dot veten në tregun e punës.

Mendje të Jashtëzakonshme
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

XS
SM
MD
LG