Lidhje

Me shkrimtarin Naum Prifti


Interviste me shkrimtarin Naum Prifti
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:59 0:00

Interviste me shkrimtarin Naum Prifti

Shkrimtari dhe veprimtari Naum Prifti ka qenë pranë lexuesit shqiptar prej mbi 60 vjetësh me veprën e tij, si letrare ashtu edhe me botime publiçistike. Por këtu në Shtetet e Bashkuara ku ai jeton që në vitin 1992, ai njihet edhe si veprimtar aktiv në komunitetin e Nju Jorkut ku banon. Zotin Prifti ishte i ftuar per nje bisede ne programin televiziv Ditari.

Interviste me shkrimtarin Naum Prifti
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:59 0:00

Shiko komentet (5)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG