Lidhje

Takim Bushati-Stoltenberg në Uashington


Takim Bushati-Stoltenberg në Uashington
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Ministri i jashtëm i Shqipërisë Ditmir Bushati, i cili merr pjesë në konferencën për luftën kundër grupit Shteti Islamik, u takua sot në Uashington me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg. Pas takimit në ambasadën e Shqipërisë, zoti Bushati i tha Zërit të Amerikës se temë e bisedës së tij me zotin Stoltenberg ishte situata e sigurisë në rajonin e Ballkanit, duke përfshirë tensionet Kosovë-Serbi dhe krizën politike në Maqedoni.

Takim Bushati-Stoltenberg në Uashington
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Shiko komentet (2)

Ky forum është mbyllur
XS
SM
MD
LG