Lidhje

Kosovë, Ismail Kadare nderohet me çmimin "Letërsia Shqipe"


Kosovë, Ismail Kadare nderohet me çmimin "Letërsia Shqipe"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Në Kosovë, shkrimtari i njohur shqiptar, Ismail Kadare, u nderua me çmimin ndërkombëtar "Letërsia Shqipe", që iu nda nga Ministria e Kulturës. Gjatë ceremonisë Ismail Kadare tha se ky çmim është një nga më të dashurit dhe më të veçantët për të.

Kosovë, Ismail Kadare nderohet me çmimin "Letërsia Shqipe"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG