Lidhje

Intervistë me regjisoren Yllka Gjollesha


Interviste me regjisoren Yllka GJollesha
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:19 0:00

Interviste me regjisoren Yllka GJollesha

Të shtunën në Festivalin e filmit të pavarur në qytetin e Nju Jorkut, u paraqit dokumentari i titulluar DRITË. Është njëdokumentar që synon të hedhë dritë mbi Gjon Milin, fotografin e famshëm shqiptaro-amerikan. Për Gjon Milin është hera e parë që kemi një dokumentar të një formati të tillë, mbështetur nga Qëndra Kinematografike Shqiptare dhe nga Ambasada amerikane në Tiranë, por edhe nga të tjerë. Regjisore dhe skenariste të dokumentarit janë Yllka Gjollesha dhe Suela Bako.

Interviste me regjisoren Yllka GJollesha
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:19 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG