Lidhje

Opera dhe këngëtarët shqiptarë në 4 librat e studiuesit Ferit Bala


Opera dhe këngëtarët shqiptarë në 4 librat e studiuesit Ferit Bala
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Opera dhe këngëtarët shqiptarë në 4 librat e studiuesit Ferit Bala

Në Shkodër u promovuan katër librat e fundit të studiuesit të njohur të muzikës, profesor Ferit Balës, libra këto që i kushtohen historisë së operas shqiptare, kompozitorëve dhe këngëtarëve më në zë, një pjesë e të cilëve tashmë janë ngjitur edhe në shumë skena të njohura të botës.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, përgatiti kronikën që po trasmetojmë:

Opera dhe këngëtarët shqiptarë në 4 librat e studiuesit Ferit Bala
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG