Lidhje

Kosovë, shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve


Kosovë, shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Në Kosovë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 11 qershorit. Kjo i hap rrugën ngritjes së institucioneve të reja të Kosovës, një proces që po konsiderohet mjaft sfidues meqë asnjë nga koalicionet parazgjedhore dhe partitë politike nuk ka shumicën e mjaftueshme për ta formuar qeverinë.

Kosovë, shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG