Lidhje

Kosovë, pritet certifikimi i rezultatit të zgjedhjeve


Kosovë, pritet certifikimi i rezultatit të zgjedhjeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:43 0:00

Në Kosovë, përfundoi rinumërimi i votave të fundit të zgjedhjeve parlamentare të 11 qershorit dhe brenda pak ditësh pritet edhe certifikimi i rezultatit nga i cili varet procesi i negociatave për krijimin e qeverisë së re. Rezultatet paraprake nuk i mundësojnë asnjërit subjekt politik që të krijojë i vetëm qeverinë pa një koalicion të ri dhe kjo ka nxitur edhe shumë debate rreth përbërjes së qeverisë së re të Kosovës.

Kosovë, pritet certifikimi i rezultatit të zgjedhjeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:43 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG