Lidhje

Kosovë, shkatërrohen armë të paligjshme


Kosovë, shkatërrohen armë të paligjshme
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Në Kosovë autoritetet shkatërruan të ejten mbi 100 armë të konfiskuara nga autoritetet gjatë vitit të kaluar. Ndonëse nuk ka të dhëna të sakta, besohet se qindra mijëra armë dhe municione ndodhen ende në duart e qytetarëve të Kosovës. Përfaqësues institucionesh vendas e të huaj thonë se përdorimi i këtyre armëve paraqet kërcenim serioz për sigurinë në vend.

Kosovë, shkatërrohen armë të paligjshme
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG