Lidhje

Liçensohet bursa e parë private në Shqipëri


Liçensohet bursa e parë private në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:37 0:00

Në Shqipëri, para pak ditësh është liçencuar bursa e parë private. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, kryetari i bordit të autoritetit të mbikqyrjes financiare, Pajtim Melani tha se janë krijuar kushtet për hapjen e një burse private në Shqipëri sepse shoqëritë shqiptare private janë maturuar dhe do të jenë të afta për t'u liçencuar në bursë për të tregtuar. Zoti Melani ndodhet në Washington për të marrë pjesë në një aktivitetet disa ditor të organizuar nga Komisioni Amerikan i Letrave me Vlerë dhe Bursës.

Liçensohet bursa e parë private në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:37 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG