Lidhje

“Nënat duararta” – nisma e familjarëve të të zhdukurve në Gjakovë


“Nënat duararta” – nisma e familjarëve të të zhdukurve në Gjakovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

“Nënat duararta” – nisma e familjarëve të të zhdukurve në Gjakovë

Disa gra – familjare të personave të zhdukur gjatë luftës në Kosovë – ka një vit që kanë hapur një pastiçeri, në qytetin e Gjakovës. Ato thonë se ngritja e punëtorisë, përveç mundësisë që të mbajnë veten dhe familjet e tyre, ndihmon edhe në përballjen me trashëgiminë e dhimbshme të luftës, që la pas vetes mijëra të zhdukur. Korrespondentja jonë Edlira Bllaca, ishte në Gjakovë dhe na dërgoi këtë kronikë.

“Nënat duararta” – nisma e familjarëve të të zhdukurve në Gjakovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG