Lidhje

Kosova shënon muajin e luftës kundër kancerit të gjirit


Me veprimtari të ndryshme në Kosovë po shënohet muaji i luftës kundër kancerit të gjirit që paraqet formën më të përhapur të kancerit te gratë. Instituti i onkologjisë në Kosovë si dhe organizatat që merren me këtë çështje, thonë se nga viti në vit ka rritje të ndërgjegjësimit të grave për rrezikun nga kjo sëmundje, gjë që ka bërë të rritet edhe numri i rasteve të paraqitura.

Kosovë, ndërgjegjësimi i luftës kundër kancerit të gjirit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG