Lidhje

Kosovë: Kërkohet drejtësi për viktimat e dhunës seksuale


Kosovë: Kërkohet drejtësi për viktimat e dhunës seksuale
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Në Kosovë, përfaqësues të institucioneve vendase dhe ndërkombëtare bënë thirrje për kompensimin e viktimave të përdhunimeve gjatë luftës dhe vënien e drejtësisë për to, si një nga kushtet për paqe të qëndrueshme. Gjatë një debati në Prishtinë u tha se trajtimi i kësaj çështjeje po zvarritet edhe për shkak të mungesës së vullnetit politik.

Kosovë: Kërkohet drejtësi për viktimat e dhunës seksuale
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG