Lidhje

Intervistë me z. Vangjel Dule, kryetar i PBDNJ-së


Intervistë me z. Vangjel Dule, kryetar i PBDNJ-së
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:23 0:00

Vangjel Dule, kryetar i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, që përfaqëson pakicën greke në Shqipëri, i tha Zërit të Amerikës se duhet të ketë një dialog më intensiv mes Greqisë dhe Shqipërisë për një nivel shumë më të lartë marrëdhniesh mes dy vendeve. Zoti Dule foli edhe për kundërshtimin e tij për ligjin mbi pakicat kombëtare dhe çështje të tjera që shqetësojnë pakicën greke në Shqipëri.

Intervistë me z. Vangjel Dule, kryetar i PBDNJ-së
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:23 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG