Lidhje

Shkodër, përkujtohet Musine Kokalari


Në Universtetin e Shkodrës u zhvillua të martën një veprimtari përkujtimore në nderim të disidentes, Musine Kokalarit. Studiues nga Shqiperia, Kosova, Maqedonia dhe Italia theksuan faktin se Musine Kokalarit ishte gruaja e parë që botoi nië libër në Shqipëri, simbol i qëndresës antikomuniste, që ngriti zërin për nië Shqipëri demokratike dhe pluraliste.

Shkodër, përkujtohet Musine Kokalari
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:11 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG