Lidhje

Kosovë: Shqetësime për ngacmimet seksuale në punë


Kosovë, kërkohet forcimi i ligjeve kundër ngacmimeve seksuale
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Në Kosovë, organizatat humanitare dhe personalitete ndërkombëtare po bëjnë thirrje për forcimin e ligjeve dhe masave që do të parandalonin ngacmimet seksuale në vendin e punës dhe do të ndiqnin penalisht ata që i kryejnë. Thirrjet janë pjesë e përpjekjeve për të nxitur raportimin e ngacmimeve që është ende i ultë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG