Lidhje

Debate mbi borxhin e energjisë elektrike në Kosovë


Në Kosovë, ekspertët thonë se 17 për qind e energjisë së shpenzuar, llogaritet e humbur, përfshirë edhe pjesën që konsumohet dhe nuk paguhet në komunat veriore të vendit. Përfaqësuesit e shoqërisë civile shprehen të shqetësuar për faktin që paguesit e rregullt shlyejnë energjinë e shpenzuar jo vetëm në veri por edhe në pjesët tjera të Kosovës.

Debate rreth borxhit të energjisë elektrike në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG