Lidhje

Kosovë: 30 vjet nën dhunë, rrëfimi i një viktime


Në Kosovë sipas statistikave të organeve te rendit, brenda një viti raportohen mesatarisht 1 mijë e 300 raste të dhunës në familje, shumica prej të cilëve janë raste të dhunës ndaj gruas. Një numër i viktimave në pamundësi të bëjnë zgjidhje të tjera, kërkojnë strehim nëpër shtëpi të sigurta ku qëndrojnë për një kohë derisa të gjejnë mundësi të tjera për ta bërë jetën e tyre. Zëri i Amerikës ka vizituar një shtëpi të sigurt dhe ka biseduar me një viktimë të dhunës.

Kosovë: 30 vjet nën dhunë, rrëfimi i një viktime
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:21 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG