Lidhje

Elona Prroj, misionare e pajtimit


Elona Prroj është një e re, misionare e pajtimit, e cila eshte ngritur kunder fenomenit të gjakmarrjes, që vazhdon të marrë ende jetë te pafajshme njerëzish në Shqipëri. Ajo është bashkëshortja e ish pastorit 28 vjeçar nga Shkodra, i cili nuk pranoi të ngujohet dhe u vra në vitin 2010 për gjakmarrje, për një krim që nuk e kishte kryer.
Pas vrasjes, Elona, nënë e dy femijeve, vazhdon nën gjurmët e bashkeshortit të saj, si misionare e pajtimit. Ajo ka ngritur fondacionin "Jo gjakmarrjes, pro jetes" që mbështet familje dhe fëmije të prekur nga fenomeni i gjakmarrjes dhe ai i ngujimit.

Elona Prroj, misionare e pajtimit
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:20 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG