Lidhje

Teknologjia dhe ideologjitë ekstremiste në Kosovë


Teknologjia dhe ideologjitë ekstremiste në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:16 0:00

Në Kosovë autoritetet thanë se kanë mbyllur dhjetëra llogari në rrjetet sociale që përdoreshin për të përhapur ideologji ekstremiste dhe për të nxitur përfshirjen e qytetarëve të saj në luftërat e huaja. Rrjetet sociale radhiten në mesin e rrugëve më të përdorura për përhapje të ideologjive ekstremiste dhe për rekrutimin e luftëtarëve të huaj në konfliktet në Lindjen e Mesme. Ekspertët thonë se ndërgjegjësimi i qytetarëve është një nga rrugët më të dobishme në luftën kundër përhapjes së radikalizmit.

Teknologjia dhe ideologjitë ekstremiste në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:16 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG