Lidhje

Maqedoni, përkujtime për Holokaustin


Maqedoni, përkujtime për Holokaustin
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

Në Shkup u mbajtën manifestime në përkujtim të Holokaustit dhe çlirimit të kampit Aushvic në Gjermani. Mbi shtatë mijë hebrenj ishin deportuar nga Maqedonia, e cila atë kohë administrohej nga pushteti bullgar. Instituti për Trashëgiminë Kulturore të Shqiptarëve në Maqedoni ka sjellë në qendër të vëmendjes solidarizimin e një numri shqitarësh të cilët kishin bërë ç’mos për t’i dalë në ndihmë komunitetit hebraik.

Maqedoni, përkujtime për Holokaustin
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG