Lidhje

Zgjedhjet vendore në Ulqin


Në Komunën e Ulqinit, në Mal të Zi, të dielën u mbajtën zgjedhjet vendore ku garuan 8 parti dhe 2 koalicione. Partitë politike shqiptare dolën të ndara në 3 lista zgjedhore. Zgjedhjet u monitoruan nga një numër i madh i vëzhguesve ndërkombëtarë, vendor dhe përfaqësues të ambasadave në Podgoricë. Komisioni Komunal Zgjedhor i përshkruan këto zgjedhje si të qeta dhe pa ndonjë parregullsi të theksuar.

Zgjedhjet vendore në Ulqin
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:50 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG