Lidhje

Integrimi i Kosovës në BE – ndikimi rus dhe turk


Integrimi i Kosoves në BE – ndikimi rus dhe turk
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Komisioni Evropian shpalli një ditë më parë strategjinë e zgjerimit për vendet e Ballkanit Perëndimor që hap dyert për integrimin e rajonit. Autoritetet në Prishtinë thanë se kanë pritur hapa më konkretë ndaj Kosovës, e cila mbetet e fundit në integrimet evropiane. Për analistët, kjo strategji ka rëndësi të madhe pasi që Bashkimi Evropian po kërkon të rivendosë fuqinë e tij mes ndikimit në rritje të Moskës, dhe të tjerëve. Më hollësisht njofton korrespodenti ynë, Leonat Shehu.

Integrimi i Kosoves në BE – ndikimi rus dhe turk
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

XS
SM
MD
LG