Lidhje

Bierman: Integrimi i Kosovës në BE, i pashmangshëm


Bierman: Integrimi i Kosovës në BE, i pashmangshëm
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Ndihmës administratori i agjencisë amerikane për zhvillim ndërkombëtar, në zyrën për Evropë dhe Euroazi, Brock Bierman, tha se përparimi i Kosovës në partneritet me Shtetet e Bashkuara do ta bëjnë të pashmangshëm integrimin e Kosovës në Bashkimin Evropian. Zoti Bierman, i cili qëndroi në Kosovë me rastin e dhjetë vjetorit të shpalljes së pavarësisë së saj, i tha Zërit të Amerikës se agjencia amerikane për zhvillim ndërkombëtar do të vazhdojë të mbështesë Kosovën në fushat që kërkojnë reforma në rrugëtimin e saj drejt integrimeve. Nga Prishtina njofton korrespondentja jonë, Edlira Bllaca.

Bierman: Integrimi i Kosovës në BE, i pashmangshëm
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG