Lidhje

Kosovë: BE-ja vlerëson këtë javë rezultatet e luftës kundër korrupsionit


Kosova pret notën e BE-së për luften kundër korrupsionit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Kosova pret notën e BE-së për luften kundër korrupsionit

Në Kosovë, këtë javë pritet te qëndrojë një deleagcion i Bashkimit Evropian për të vlerësuar punën e institucioneve në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit, që është kriteri i fundit për liberalizimin e vizave për Kosovën. Vëzhguesit thonë se me gjithë faktin që raportet e fundit të Transparency International flasin për përparim, luftimi i korrupsionit mbetet i mangët posaçërisht në rastet e profilit të lartë, që është edhe kërkesë e Bashkimit Evropian. Nga Prishtina njofton korrespodenti ynë, Leonat Sheh

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG