Lidhje

Shqipëri, klinikë ligjore për viktimat e dhunës në familje


Shqipëri, klinikë ligjore për viktimat e dhunës në familje
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Në Shqipëri, sapo është hapur Klinika e parë Ligjore për të mbrojtur dhe këshilluar falas viktimat e dhunës në familje. Klinika u hap në Vlorë, ku rastet e dhunës dhe denoncimet po shtohen çdo vit e më shumë, krahas rritjes së ndjeshmërisë dhe ndërgjegjësimit të qytetarëve. Bashkimi Europian po financon një seri projektesh të tilla, të cilat po zbatohen nga organizata "Save the Children" dhe Qendra e Praktikave Ligjore të Integruara.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG