Lidhje

Kosovë, nisma për ligj të ri për median


Në Kosovë, komisioni parlamentar për administratën publike, qeverisjen lokale dhe mediet, hodhi nismën për hartimin e një ligji për median, duke nxitur shqetësimin e komunitetit të gazetarëve. Ndërsa deputetët pohojnë se ligji që do të hartohet synon rregullimin e problemeve më të cilat përballet media dhe mbrojtjen e tyre, gazetarët e cilësojnë si përpjekje për të vënë kontroll mbi to.

Kosovë, nisma për një ligj të ri për median
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG