Lidhje

Kadriu: Duhet të rritet mbështetja për arsimin e lartë në Kosovë


Një mbështetje më e madhe financiare nga qeveria e Kosovës është e nevojshme për të përmirësuar cilësinë e arsimit të lartë, thotë Drita Kadriu, drejtore e departamentit për arsimin e lartë në Kosovë. Në një intervistë për Zërin e Amerikës, ajo tha se përgatitja më e mirë e pedagogëve dhe strukturave menaxhuese të universiteteve për t'i përmbushur më mirë nevojat e studentëve janë të rëndësishme për zhvillimin ekonomik të vendit. Zonja Kadriu po ndjek një kurs trajnimi për udhëheqësit e arsimit të lartë në Universitetin James Madison në Virixhinia.

Intervistë me znj. Drita Kadriu, drejtore për arsimin e lartë në Kosovë
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG