Lidhje

Libri "Saga e Blloshmëve" dhe krimet e komunizmit


Promovohet libri "Saga e Blloshmëve"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Instituti për studimin e krimeve dhe pasojave të komunizmit në Shqipëri promovoi të martën në Shkodër librin "Saga e Blloshmëve", me autor ish të burgosurin politik Bedri Blloshmi. Në këtë libër, mes dokumenteve arkivore dëshmohet për persekutimin që regjimi komunist i ka bërë familjes Blloshmi. Instituti i studimit të krimeve dhe pasojat e komunizmit ka botuar vitet e fundit më shumë se 60 libra me dëshmi nga krimet e komunizmit, pjesa më e madhe me autorë ish të dënuarit politikë në burgjet dhe kampet e diktaturës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG